Přistěhovali jste se do Brna, studujete tady či pracujete a řádně platíte daně. Řada z vás jsou odborníci ve své oblasti. Přestože tu bydlíte dlouhé roky, město se z vás teď snaží udělat občany druhé kategorie zavedením složitého a nedomyšleného systému rezidentního parkování.

Jsme rádi, že vás tu máme. A nechceme, aby vám kdokoliv komplikoval život, natož abyste byli donuceni opustit město.

Proto pojďte zvrátit trend a přijďte nás podpořit v komunálních volbách 5. a 6. října. Většina lidí o této možnosti neví: pokud zde máte přechodný či trvalý pobyt, máte právo volit v komunálních volbách.

České zákony tuto možnost sice explicitně nestanovují, avšak unijní právo, přesněji článek 20 konsolidovaného znění Smlouvy o fungování EU, má před nimi přednost. Z minulých voleb existuje judikát 64A 6/2014-20, kdy soud uznal slovenskému občanovi právo volit právě v brněnských komunálních volbách. Ministerstvo vnitra k letošním volbám vydalo metodiku, v ní jednoznačně stanovuje, že občané z jiných států EU s přechodným či trvalým pobytem mohou v komunálních volbách volit.

Jak nás můžete podpořit? Je to jednoduché!

1. Ověřte si, že máte platné doklady

Potřebujete buď průkaz o povolení k trvalému pobytu, nebo potvrzení o přechodném pobytu na území města Brna. Pomocí něj se pak prokážete u voleb zároveň s předložením občanského průkazu, nebo pasu.

Pozor: nepostačuje, abyste měli pouze hlášené místo pobytu, musíte mít i platný doklad dle vzoru.

2. Zapište se do dodatku stálého seznamu voličů

Pokud jste zatím v brněnských komunálních volbách nevolili, je nutné do 3. října do 16 hodin podat na příslušný úřad městské části žádost o zápis do dodatku stálého seznamu voličů.

Abychom vám to usnadnili, vytvořili jsme pro tuto žádost formulář ve formátu PDF a DOCX, kterou je potřeba předat úřadu městské části. Existuje několik možností, jak to udělat:

  1. Zajít na podatelnu městské části a tam jim předat vyplněnou žádost.
  2. Poslat na adresu podatelny městské části dopis s vyplněnou žádostí.
  3. Zaslat vyplněnou žádost na e-mail podatelny městské části či do jejich datové schránky.

(Kontaktní údaje má každá městská část jiné a naleznete je na jejich webu.)

Jestliže by náhodou došlo k pochybení úřadu a žádost by vám zamítli, dejte nám prosím vědět, pomůžeme vám to vyřešit.

3. Pojďte volit!

Přijďte 5. nebo 6. října k volbám a dejte svůj hlas koalici ODS s podporou Svobodných — detailní informace naleznete na stránce volby.

Podpořte nás prosím a dejte o nás vědět svým přátelům a známým.

ODS s podporou Svobodných