Všichni ví, že Brno není nafukovací, a proto jsme se vrhli na odstraňování vraků z ulic našeho města. Rozhodli jsme se tedy chopit iniciativy, všechny vaše podněty zaevidovat a zpracovat. Vaše aktivita nás opravdu ohromila, protože nám přišly stovky zpráv, děkujeme. Každé místo jsme osobně prošli, nafotili, zkontrolovali dotčené vozy a ověřili, že se opravdu může jednat o vrak. Legislativní pravidla určující, co je a není vrak, totiž nejsou úplně přímočará.

Vytvořili jsme systém na zpracovávání vašich podnětů, takže pokud najdete ve svém okolí další nepojízdná auta, nebojte se nám ozvat na e-mail info@brno-autem.cz. Rádi budeme v započaté aktivitě pokračovat. A co jsme udělali se současnou evidencí?

V úterý 4. 5 jsme se setkali s vedoucím Odboru pořádkových útvarů MP Brno Mgr. Pavlem Čermákem a předali mu celý soupis. Fotky, adresy, specifikaci. Na samotné odtažení vozidel totiž potřebujeme součinnost městské policie. Mgr. Čermák sepsanou evidenci ocenil a slíbil, že se každému předanému podnětu bude věnovat. Nebojte, aby k odtažení skutečně došlo si ohlídáme.

David Pokorný, místopředseda spolku