Úsekové měření se nakonec zavádět nebude! Dohodli se na tom zástupci Policie ČR a města. Jsme rádi, že usilovný tlak přinesl své ovoce a zúčastněné strany přijaly naše argumenty. Vždyť pravděpodobnost, že dojde v Husovickém tunelu k nehodě, je přibližně 21x menší, než že do vás uhodí blesk. Případně to můžeme srovnat s pravděpodobností, že se vám podruhé narodí jednovaječná dvojčata.

Rozhodně netvrdíme, že mají řidiči v Brně jezdit jako blázni. Existují úseky, kde si měření dovedeme představit i my – opravdu nebezpečné úseky (u škol, u přechodů, …), na kterých se nedodržuje předepsaná rychlost. Ale tunel, který je i dle bezpečností studie VUT bezproblémový až do 80 km/h, mezi takové úseky nepatří. Měření by zde způsobilo akorát zvýšený příjem do rozpočtu města, určitě ne zvýšení bezpečnosti. Bohužel v málokterých obcích se měří odůvodněně. I u nás se pod vládou minulého vedení města chystalo měření na několika bezpečných komunikacích dálničního typu, a to v návaznosti na „bezpečnostní studii“, která se zaobírala hlavně maximalizací výběru odpustků.

V Brně politici k dopravě přistupují s rozumem, ale je jen otázkou času, než se objeví další nadšený aktivista, co to s námi bude myslet dobře. Rozhodně neusneme na vavřínech a budeme pro vás situaci nadále hlídat.

David Pokorný, místopředseda spolku