Vzpomínáte si na nedávnou kauzu “autobazaru” na Moravském náměstí a náměstí Svobody? Celou záležitost prošetřil Kontrolní výbor Zastupitelstva města. Jeho zprávu by mělo projednávat zastupitelstvo v úterý 3.10.2017.

Zpráva je velmi detailní a doporučujeme ji přečíst celou. Pro ilustraci ocitujeme jen krátkou pasáž týkající se “výstavy ordinérních automobilů”:

 Snahou spolku Meeting Brno bylo, s tichým souhlasem TIC Brno, jehož pracovník Jiří Mottl vyřizoval veškeré náležitosti záboru, realizovat komerční prodejní akce společnosti Mototechna nazvané „Výstava ordinérních automobilů” na Moravském náměstí a náměstí Svobody bez povinnosti hradit vysoké poplatky za zábor veřejného prostranství. Automaticky se očekávalo osvobození od poplatku, protože výstavy měly souviset s festivalem Meeting Brno a Léto v centru. S ohledem na nepatřičnost takovýchto prodejních akcí na centrálních náměstích je pravděpodobné, že by něco takového přímo Mototechně nebylo ze strany městské části Brno-střed vůbec povoleno ani při úhradě poplatku 60 Kč/m2 /den.

Celý dokument je ke stažení na našem webu nebo na stránkách magistrátu.