Jeden pán nám napsal: “Nevím, zda to není chyba Vašeho redakčního systému, ale nejčerstvější informace na Vaše webu je Čekání na ustavující zastupitelstvo z 1. 11. 2018.”

A měl pravdu. Od voleb jsme tady na webu nic nepublikovali a na Facebooku nebo Twitteru to nebylo o moc lepší. Věnujeme se v pozicích zastupitelů a radních spoustě různých projektů a bohužel máme méně času na komunikaci s voliči a podporovateli.

Kromě připomínkování změn rezidentního parkování a jednání se zástupci ostatních koaličních stran máme rozpracováno několik projektů legalizace parkovacích stání, pracujeme na řešení dopravní situace u škol a řešíme spousty různých každodenních záležitostí.

Například parkování na Údolní. V souvislosti s rekonstrukcemi v oblasti Jaselské, Gorkého, Grohovy, Arne Nováka a okolí bylo dočasně legalizováno parkování na Údolní a to v obou směrech. Dočasné náhradní parkování bylo stanoveno v úseku mezi Marešvou a Úvozem a to v obou směrech. Značení bylo platně stanoveno do konce roku 2018, značky byly ale odstraněny až v průběhu února letošního roku.

Na základě mnoha stížností našich podporovatelů jsme situaci na místě ověřili a z úrovně MČ Brno-střed iniciovali obnovu dočasného parkování na Údolní až do konce roku. Doufáme, že bude Odbor dopravy Magistrátu města Brna reagovat promptně.

Celé usnesení Rady městské části Brno-střed schválené dne 4.3.2018 si můžete přečíst zde.

V brzké době vás budeme informovat o dalších projektech.

 

Jan Mandát

předseda spolku a uvolněný člen Rady MČ Brno-střed pro dopravu a bydlení