Často nám v poslední době leckdo píše a diví se, že přestože jsou to skoro čtyři týdny od voleb, kde byli tři členové Brno autem zvoleni jako zastupitelé, nic moc se neděje. Zejména v kombinaci s tím, že právě teď jsou zaváděny tři nové parkovací zóny.

Opak je pravdou, děláme maximum možného. Právě teď probíhají koaliční vyjednání a my jsme u toho. Existuje velká šance, že se nám podaří sestavit silnou koalici jak na magistrátě, tak v městské části Brno-střed a dostaneme tak možnost ovlivňovat dopravu v Brně. To je jistě pro většinu z vás dobrá zpráva.

Špatné ovšem je, že několik volebních subjektů podalo stížnost k soudu na průběh voleb a tím se plánované říjnové ustavující zastupitelstvo odsunulo na pozdější termín. I pokud to půjde hladce a nikdo se nebude odvolávat k Ústavnímu soudu, nejdříve se noví zastupitelé sejdou v polovině listopadu. Do té doby jsou naše ruce svázané a budeme mít stejné možnosti jako řadoví občané.

Znamená to, že ještě stále město řídí stávající koalice a záleží jen a pouze na její libovůli, co s rezidentním parkováním bude. Koaliční partneři z řad KDU-ČSL a Pirátů vyhověli prosbám našeho zastupitelského klubu a podali návrh, aby se v nových zónách neplatilo a ty tak neměly účinek. Byli však přehlasováni radními za ANO a Zelené. Ani druhý návrh, snažící se posunout spuštění nových zón na duben, neprošel. Podařilo se vyjednat pouze malé ústupky ve formě půlroční úlevy z poplatků za první auto rezidentů a první hodiny pro návštěvníky zdarma.

Prohráli jsme tedy bitvu a projekt rezidentního parkování pokračuje dle plánu pana Mrázka z ANO. Válka o regulaci dopravy v Brně tím ale nekončí.

Zachovejte nám přízeň, budeme dále bojovat za zájmy řidičů.