Ministerstvo dopravy připravilo změny v trestání řidičů. A to bohužel změny k horšímu. Bodové “hodnocení” některých přestupků se zvyšuje a dochází také k velmi výraznému navýšení pokut, často až na 75.000,- Kč. Ministerstvo zjevně rezignovalo na nazbytnou prevenci a místo předcházení přestupků je chce jen velmi tvrdě trestat. A samozřejmě současně navýšit příjmy státního rozpočtu.

Jsme toho názoru, že tvrdé tresty nic neřeší. Ani hrozba trestu smrti nezabrání vraždám a jiným těžkým zločinům. Místo řešení následků by se Ministerstvo dopravy mělo zaměřit na intenzivnější dopravně-bezpečností prevenci. Vysoké pokuty za způsobení nehody nikomu život nevrátí a nebezpečné řidiče ze silnic neodstraní.

Detailní informace k připravovaným změnám naleznete zde: http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/Ministr_Dan_Tok_Mate_pripominky_k_fungovan_bodoveho_systemu_nebo_k_pripravovane_legislative.htm

Lhůta pro odeslání připomínek a návrhů je 13. 5. 2016.

Za Brno autem připravujeme ke zpřísnění bodového systému vyjádření, které ministerstvu zašleme. Zapojte se do připomínkování také a pošlete nám váš názor na info@brno-autem.cz. Nebo se obraťte přímo na ministerstvo prostřednictvím e-mailu pripominky@mdcr.cz a dejte politikům a úředníkům vědět, co si o příslovečném utahování šroubů řidičům myslíte.

 

Jan Mandát, spoluzakladatel spolku Brno autem