Se zaváděním rezidentního parkování je spojen zánik dosud existujících parkovacích míst. V některých ulicích se jedná i o desítky parkovacích stání. Na tento problém jsme opakovaně upozorňovali před spuštěním přípravy modrých zón, avšak magistrát na to nebral ohledy.

V praxi máme ověřen zánik desítek míst v konkrétních ulicích (např. Jezuitská, Novobranská apod.). Před pár dny se nám dostal do rukou poměrně zásadní materiál. Náš podporovatel v něm spočítal, že v ulicích Brna zaniklo a zanikne celkem 1428 parkovacích míst. Výpočet nereflektuje pouze vyznačování modrých zón ale rovněž některé stavební projekty, jako například rekonstrukci Dominikánského náměstí, kde bylo zlikvidováno 50 parkovacích míst.

Není v našich silách všechny údaje v tabulce ověřit. U některých ulic víme, že výpočet sedí – například v případě ulice Solniční. Všechny ale zkontrolovat nedokážeme. Pokud bydlíte v některé z dotčených ulic nebo se pohybujete v jejich blízkosti, dejte nám prosím na e-mail info@brno-autem.cz vědět, zda uvedená čísla souhlasí a pokud ne, jaký je skutečný stav. Děkujeme.

Tabulku s přehledem zaniklých parkovacích míst si stáhněte zde

 

Jan Mandát, předseda spolku