Pamatujete, jak jsme loni bojovali proti omezení provozu u hlavního nádraží?

Magistrát od svého záměru na základě našeho tlaku upustil.

Jenže letos se záměr omezení provozu vrátil do přípravného procesu znovu. 8. 8. 2018 byla vyvěšena na úřední desce veřejná vyhláška, kterou si můžete včetně příloh přečíst níže.

Veřejná vyhláška

Výkres Hybešova

Výkres Nádražní

Výkres Husova

Došlo sice k částečné změně původního záměru, zákaz odbočení z Nádražní na Benešovu a z Masarykovy na Nádražní doleva ale v projektu zůstaly.

Omezení provozu v Nádražní ulici chystá magistrát již dlouho. Poprvé jsme proti tomuto záměru vystoupili v roce 2016. Magistrát tehdy plánoval provoz v Nádražní ulici zcela uzavřít v jednom směru. Na základě naší petice byl projekt zmírněn na pouhé zákazy odbočení, jak bylo představeno loni. A letos jsme ve fázi, kdy byl projekt opět zmírněn. Stále se však pracuje se zákazem odbočení z Nádražní na Benešovu. To by v praxi znamenalo, že každý kdo jede kolem nádrží, někoho tam veze nebo vyzvedává, by již nemohl pokračovat ve směru Malinovského náměstí. Pokud bude zakázáno odbočení “ke Grandu” tak budete muset pokračovat pod viadukt. A tam už můžete odbočit jen směr Vaňkovka a nebo pokračovat na Křenovou.

Toto opatření považujeme za nesmyslnou šikanu řidičů. Veškeré argumenty si můžete přičíst ve vzorových připomínkách.

A pokud s nimi budete souhlasit, doručte je přímo magistrátu. Můžete je zaslat v tištěné podobě nebo datovou schránkou.

Připomínky je nutné podat do čtvrtka 20. 9. 2018. V editovatelném formátu jsou ke stažení zde.

 

Jan Mandát, předseda spolku