Na Den bez aut jsme na Hlavním nádraží sbírali podpisy pod peticí za zlepšení jeho dopravní obslužnosti. Petice směřovala proti plánovanému „zklidnění“ přednádražního prostoru, které má omezit průjezdnost ulice Nádražní, a také proti rušení parkovacích stání. Za den se nám podařilo nasbírat přes 300 podpisů; děkujeme všem, kdo nás podpořili.

Magistrátu jsme ji odevzdali a čekali na reakci. Té jsme se dočkali minulý týden ve čtvrtek. Místo pana primátora, kterému byla adresována, odpověděl nedávno nově zvolený náměstek, Petr Hladík (KDU-ČSL).

Odpověď na petici za lepší dopravní obslužnost

Jeho reakce je poněkud zarážející. Píše, že situaci v Nádražní ulici vidí velmi podobně. Následuje konstatování, že situaci zlepší omezení tranzitní dopravy a přesun (rozumějte zrušení) parkovacích míst k obchodnímu domu Tesco. Pan náměstek vnímá situaci podobně jako my, a proto prosazuje dříve navrženou variantu, kterou odmítáme.

Říká se, že nové koště dobře mete. A pan náměstek Hladík začal mést v rytmu současného městského eko-bio vedení. Možná jenom došlo k nějakému nedorozumění, ale jak může někdo situaci vnímat velmi podobně a zároveň podporovat přesný opak toho, o co v petici šlo? Skutečně pan náměstek věří tomu, že rušení parkovacích míst a omezení průjezdnosti přinese zlepšení dopravní obslužnosti? Přestoupil snad Petr Hladík k Zeleným?