Včera, tj. 5. září 2016, jsme na MMB jednali na téma rezidenčního parkování. Ze začátku nás nemile zaskočil nesouhlas s naším zveřejňováním informací z jednání o připravovaných dopravních projektech. Vypadá to, že jsme tím dostali úředníky do úzkých, protože náš článek prý novináři považovali za oficiální vyjádření magistrátu a v novinových článcích se objevily nepřesnosti. Odteď tedy odpovědi na naše dotazy nebudou ze strany MMB bohužel zodpovídány napřímo, ale pouze přes oficiální informační kanály.

Ohledně připravovaného systému rezidenčního parkování jsme se nedozvěděli nic zásadního. Budeme se proto nadále ptát. Důležitým zdrojem dotazů a připomínek jsou i naši čtenáři. Pokud vás zajímá cokoliv k rezidenčnímu parkování, napište nám do diskuze na facebooku nebo na e-mail info@brno-autem.cz. Pokud již nebudeme znát odpověď, rádi váš dotaz zařadíme do sady dotazů směřovaných magistrátu.

Naše další dotazy:

 1. Co parkování o víkendech a o svátcích? Bude se taky platit?
 2. Proč bylo zvoleno „parkovací okno“ zrovna mezi 6. a 7. hodinou?
 3. Bude městská policie z vyhrazených míst pro rezidenty odtahovat nerezidenty nebo jim bude dávat botičky?
 4. Plánuje se dražší parkování pro abonenty oproti rezidentům? Pokud ano, o kolik?
 5. Co když budu sdílet auto s dalšími lidmi a budeme chtít střídavě (např. obden) parkovat každý v jiné zóně?
 6. Bude moct být jedno auto registrováno na více rezidentů či abonentů?
 7. Co když rezident využívá firemní flotilu a má tak k dispozici každý týden jiné auto? Nebude omezován limitem na zadané rezidenční značky v aplikaci?
 8. Co lidé pracující pozdě do večera? Nebo přímo ti, kteří mají noční práci? Kde budou parkovat, když mají zaměstnání v jiné zóně?
 9. Bude ponechána dostatečná parkovací plocha pro nerezidenty v okolí míst, kde je běžné se vyskytovat v noci? Příklad: nemocniční zařízení s pohotovostí, lékárny s nepřetržitým provozem, diskotéky a bary.
 10. Bude možné do aplikace zadat nestandardní (zahraniční) registrační značky?
 11. Proč by měl rezident prokazovat „právní vztah“ k vozidlu, když pak bude mít možnost měnit registrační značku na libovolnou?
 12. Jak budou v rezidenčních zónách parkovat motocykly?
 13. Bude moct rezident platit i jinak než ročně?
 14. Co když se někdo odstěhuje z Brna, nebo se rozhodne rezidenční parkování z nějakého důvodu zrušit? Bude mu vrácena poměrná částka?
 15. Co když se někdo přestěhuje do jiné městské části? Bude muset kvůli tomu chodit na Zvonařku?
 16. V jaké kategorii bude majitel nemovitosti bez trvalého pobytu – například nájemního domu nebo bytu, který pronajímá. Abonent?
 17. Co přesně bude podmínkou pro status abonenta? Provozovna zapsaná v živnostenském rejstříku, sídlo fyzické osoby zapsané v živnostenském rejstříku, sídlo právnické osoby zapsané v obchodním rejstříku?
 18. Jaký status budou mít městské firmy a příspěvkové organizace a jaký neziskovky – spolky, ústavy?

 

Předcházející dotazy najdete v tomto článku.

Termíny dalších jednání nejsou určeny, domluvíme je dle potřeby. Teď čekáme na zodpovězení našich dotazů.

 

Za spolek Brno autem Jan Mandát & Pavel Mises