Záměr rezidentního parkování, po jehož zavedení bude zpoplatněno stání vozidel v 11 městských částech, je na spadnutí, a magistrát stále nezveřejnil důležité podrobnosti, ačkoliv jsme mu již loni zasílali naše dotazy. Doposud jsme měli pouze kusé informace a chyběl nám celkový obrázek, jak to vlastně bude fungovat.

Jak se říká, ďábel tkví v detailu a magistrát si dobře uvědomuje, že zveřejněním dokumentace by mohlo dojít k zamítnutí celého konceptu. Už od loňského září slibuje spustit webové stránky, jež by měly objasnit fungování parkovacích zón, stále k tomu však nedošlo. Čím více to oddaluje, tím se zmenšuje možnost parkovací zóny odvrátit.

Nepřipadá nám to fér. Nesouhlasíme s tím, aby se něco „upeklo“ bez vědomí obyvatel Brna. Přáli bychom si mít vedení města, které bude skutečně otevřeně komunikovat s veřejností a vysvětlovat jí včas veškeré důsledky (zejména ty negativní) ze zavedení regulace.

Naštěstí jsme v Brně, kde nic nezůstane dlouho utajeno a kde stačí málo k rozšíření něčeho tak důležitého. Dámy a pánové, bez dalšího prodlení vám představujeme aktuální verzi projektu rezidentního parkování.

oblast placeného stání

Naše zhodnocení ve zkratce: ten systém je ještě komplikovanější a nedomyšlenější, než jsme čekali. Nevěříme vlastním očím.

Vaše Brno autem